Strona główna » Programowanie, wymiana systemu BIOS

Wyszukaj eksploatację

Opinie o nasOpinie o produktach

Programowanie, wymiana systemu BIOS

serwis laptopów wymiana i programowanie biosu
Dobrze wiedzieć BIOS - (Basic Input/Output System), podstawowy system wejścia i wyjścia. Umieszczony jest on w programowalnej kości lub, w najnowszych laptopach z procesorami Intel i3/i5/i7, w dwóch kościach – pierwsza to BIOS właściwy, a druga to EC firmware. Każdy BIOS jest przypisany dla modelu płyty głównej. To on powołuje do życia wszystkie podstawowe funkcje komputera czy laptopa , m.in. wykrywa procesor, pamięci RAM, dysk twardy, kartę graficzną. Drugą bardzo ważną rolą BIOSu jest sygnalizowanie błędnego działania obsługiwanych urządzeń. Robi to za pomocą sygnałów dźwiękowych – ułatwia to bardzo diagnozę – znając ilość i długość dźwięku lub dźwięków można zidentyfikować konkretny problem z komputerem czy laptopem.
Najwięcej usterek BIOSu powstaje na skutek błędnie przeprowadzonej aktualizacji systemu lub aktualizacji przeprowadzonej przy pomocy źle dobranego tzw. pliku wsadowego – pliku z oprogramowaniem BIOSu. Niewielka część usterek spowodowana jest uszkodzeniem pamięci BIOS.
Opis czynności Naprawiamy laptopy i komputery po nieudanej próbie aktualizacji BIOS, aktualizujemy do najnowszych wersji. Usuwamy zapomniane hasła BIOS. W przypadku uszkodzenia kości wymieniamy ją na nową, odpowiednio zaprogramowaną, z najnowszym dostępnym systemem BIOS. Mamy dostęp do systemów i kości BIOS pasujących do większości modeli komputerów obecnych na rynku.

Ważne!
Podczas samodzielnej aktualizacji BIOS zawsze wykonaj kopię zapasową starego systemu – pomoże to w przywróceniu sprawności komputerowi po nieudanej aktualizacji. Jeżeli wystąpił taki problem, dostarcz do nas laptopa wraz z kopią BIOS – szybko uporamy się z problemem!

 
Dobrze wiedzieć Przykładowe ceny usług:
wymiana/programowanie BIOSu - od 100 zł do 200 zł


Poniżej znajdziesz pełny cennik serwisu laptopów.
usługa door-to-door cennik serwisu laptopów regulamin serwisu laptopów i drukarek
USŁUGA DOOR TO DOOR CENNIK USŁUG REGULAMIN SERWISU
Przejdź do strony głównej serwisu laptopów
 

Przejdź do strony głównej