1 » Programowanie, wymiana systemu BIOS2

Wyszukaj eksploatację

Opinie o nas

Programowanie, wymiana systemu BIOS

serwis laptopów wymiana i programowanie biosu
Dobrze wiedzieć BIOS - (Basic Input/Output System), podstawowy system wejścia i wyjścia. Umieszczony jest on w programowalnej kości lub, w najnowszych laptopach z procesorami Intel i3/i5/i7, w dwóch kościach – pierwsza to BIOS właściwy, a druga to EC firmware. Każdy BIOS jest przypisany dla modelu płyty głównej. To on powołuje do życia wszystkie podstawowe funkcje komputera czy laptopa , m.in. wykrywa procesor, pamięci RAM, dysk twardy, kartę graficzną. Drugą bardzo ważną rolą BIOSu jest sygnalizowanie błędnego działania obsługiwanych urządzeń. Robi to za pomocą sygnałów dźwiękowych – ułatwia to bardzo diagnozę – znając ilość i długość dźwięku lub dźwięków można zidentyfikować konkretny problem z komputerem czy laptopem.
Najwięcej usterek BIOSu powstaje na skutek błędnie przeprowadzonej aktualizacji systemu lub aktualizacji przeprowadzonej przy pomocy źle dobranego tzw. pliku wsadowego – pliku z oprogramowaniem BIOSu. Niewielka część usterek spowodowana jest uszkodzeniem pamięci BIOS.
Opis czynności Naprawiamy laptopy i komputery po nieudanej próbie aktualizacji BIOS, aktualizujemy do najnowszych wersji. Usuwamy zapomniane hasła BIOS. W przypadku uszkodzenia kości wymieniamy ją na nową, odpowiednio zaprogramowaną, z najnowszym dostępnym systemem BIOS. Mamy dostęp do systemów i kości BIOS pasujących do większości modeli komputerów obecnych na rynku.

Ważne!
Podczas samodzielnej aktualizacji BIOS zawsze wykonaj kopię zapasową starego systemu – pomoże to w przywróceniu sprawności komputerowi po nieudanej aktualizacji. Jeżeli wystąpił taki problem, dostarcz do nas laptopa wraz z kopią BIOS – szybko uporamy się z problemem!

 
Dobrze wiedzieć Przykładowe ceny usług:
wymiana/programowanie BIOSu - od 100 zł do 200 zł


Poniżej znajdziesz pełny cennik serwisu laptopów.
usługa door-to-door cennik serwisu laptopów regulamin serwisu laptopów i drukarek
USŁUGA DOOR TO DOOR CENNIK USŁUG REGULAMIN SERWISU
Przejdź do strony głównej serwisu laptopów
 

Przejdź do strony głównej
Koszty dostawyPolecają nas klienci    Karta dużej rodziny Comodo SSL Dotpay Karty VISA Karty Mastercard