Strona główna » Czyszczenie układu chłodzenia

Wyszukaj eksploatację

Opinie o nasOpinie o produktach

Czyszczenie układu chłodzenia

serwis laptopów Czyszczenie układu chłodzenia
Dobrze wiedzieć Za prawidłowe odprowadzanie ciepła wytworzonego podczas pracy laptopa odpowiada układ chłodzenia. Jest to najczęściej niedoceniany układ laptopa, jednak jego awarie prowadzą do najpoważniejszych uszkodzeń – płyty głównej, układu grafiki, a nawet dysku twardego. Ponad połowa uszkodzeń laptopów powstaje na skutek niewłaściwego działania układu chłodzenia.
Układ chłodzenia składa się z kilku płyt chłodzących odbierających ciepło z najważniejszych modułów na płycie głównej – GPU czyli karty grafiki, CPU – procesora oraz mostka północnego. Płyty odprowadzają ciepło do radiatora z wentylatorem za pomocą ciepłowodów – rurek miedzianych wypełnionych płynem o niskiej temperaturze wrzenia. Płyn rozgrzany w okolicach GPU, CPU oraz mostków zamienia się w parę i przenosi ciepło do radiatora, gdzie para jest schładzana i ponownie zamienia się w ciecz. Ilość ciepła wydzielanego podczas pracy komputera z głównych układów, CPU, GPU, jest bardzo duża – w przeliczeniu na cm2 powierzchni jest nawet do 4 razy większa niż ilość ciepła emitowana przez żelazko o mocy 2000W.
Opis czynności Konserwacja układu chłodzenia polega na wyczyszczeniu wentylatora/ów, radiatora oraz na wymianie termopadów i past przewodzących. Do konserwacji używamy tylko wysokiej jakości past i termopadów, czyścimy z kurzu dokładnie całe wnętrze laptopa.
Gdy tylko zauważysz, że laptop zaczyna się nadmiernie grzać lub wentylator pracuje częściej lub znacznie głośniej – nie zwlekaj, oddaj go do konserwacji. Zwłoka często prowadzi do powstania uszkodzeń!

Zalecamy, aby konserwację laptopów przeprowadzać raz do roku, a w laptopach mocno eksploatowanych nawet częściej.

 
Dobrze wiedzieć Przykładowe ceny usług:
konserwacja układu chłodzenia - od 80 zł do 160 zł


Poniżej znajdziesz pełny cennik serwisu laptopów.
usługa door-to-door cennik serwisu laptopów regulamin serwisu laptopów i drukarek
USŁUGA DOOR TO DOOR CENNIK USŁUG REGULAMIN SERWISU
Przejdź do strony głównej serwisu laptopów
 

Przejdź do strony głównej