Strona główna » Naprawa fuserów

Wyszukaj eksploatację

Opinie o nasNaprawa fuserów

serwis laptopów Naprawa zespołów grzewczych - fuserów
Dobrze wiedzieć Zespół utrwalania (ang. fuser) jest to ostatni zintegrowany mechanizm, który musi pokonać kartka papieru w drukarce laserowej oraz w kopiarkach. Jego zadaniem jest utrwalenie naniesionego wcześniej tonera – proces ten polega na dociśnięciu kartki z nieutrwalonym tonerem do rozgrzanego do bardzo wysokiej temperatury (od 250 do 300 stopni C) wałka utrwalacza i wtopieniu tonera w papier. Cały proces odbywa się bardzo sprawnie, jeśli fuser jest w dobrej kondycji.
Opis czynności Elementy fusera narażone są na ekstremalne warunki – wysoka temperatura, pył papierowy oraz resztki nieutrwalonego tonera - które powodują, że z czasem pojawiają się problemy:
- nieestetyczne ślady na wydruku pozostawione przez zarysowaną folię rolki nagrzewnicy,
- rozmazujący się wydruk spowodowany uszkodzeniem elementu grzejnego – lampa kwarcowa nie rozgrzewa się do temperatury koniecznej do utrwalenia tonera,
- uszkodzony termostat – element odpowiedzialny za „bezpieczeństwo” fusera i drukarki – w takiej sytuacji drukarka najczęściej zgłasza błąd modułu utrwalania,
- czasami może zdarzyć się nawet „nawinięcie i stopienie" papieru na rolce utrwalacza.

Mamy duże doświadczenie w naprawie fuserów – jeśli Twoja drukarka ma problemy z zespołem utrwalania – zapraszamy do nas!
Cennik Przykładowe ceny usług:
Naprawa zespołu utrwalającego (fusera) - od 150 zł 


Poniżej znajdziesz pełny cennik serwisu drukarek, ploterów, kopiarek oraz skanerów.
usługa door-to-door cennik serwisu laptopów regulamin serwisu laptopów i drukarek
USŁUGA DOOR TO DOOR CENNIK USŁUG REGULAMIN SERWISU
Przejdź do strony głównej serwisu drukarek
 

Przejdź do strony głównej