Strona główna » Serwis drukarek i ploterów » Udrożnienie głowicy Epson L3150

Wyszukaj eksploatację

Opinie o nasOpinie o produktach

polecam wszystkim ten sklep, ja napewno wróce po kolejne tusze
Ocena produktu 5/5

Udrożnienie głowicy Epson L3150

Data dodania: 04-03-2021 Wyświetleń: 15017

Drukarki Epson dość często trafiają do serwisu z powodu niedrożnej głowicy. Jeżeli wydruk z Twojej drukarki Epson jest niepoprawny, najlepiej wydrukować test jakości druku (w sterowniku zakładka Konerwacja). Drukarka wydrukuje kartkę z testem dysz głowicy (jedena "kreseczka" to jedna dysza), na której będzie widać wyraźnie w jakim stanie jest głowica.

 

Udrożnienie głowicy Epson L3150Na zdjęciu widać wydruk testowy z drukarki Epson L3150. Dodatkowe informacje, jakie można wyczytać z wydruku, to numer seryjny urządzenia, dokładna ilość wydrukowanych stron w czerni, kolorze, ilość pustych stron oraz suma tych wartości. Na wydruku podana jest również data wykonania pierwszego wydruku (uruchomienia urządzenia).

Ze zdjęcia obok wynika, że dysze głowicy w części odpowiadającej za wydruk kolorowy (CMY) są zupełnie niedrożne.

 


 

Jak udrożnić głowicę w Epsonie?

W sterownik drukarki producent wbudował narzędzie do czyszczenia głowicy. Znajdziesz je  w zakładce "Konserwacja". Po każdym czyszczeniu warto sprawdzić, czy ono pomaga, drukując test dysz. Czyszczenie głowicy wykonujemy kilka lub nawet kilkanaście razy obserwując efekt. Jeżeli kilkukrotne czyszczenie nie przynosi żadnych efektów - nie widać wyraźnie zmian na wydruku, świadczy to o poważnym zaschnięciu tuszu (drukarka prawdopodobnie stała długo nieużywana) - udrożnienie głowicy sposobem przewidzianym przez producenta prawdopodobnie się nie uda. Nie ma sensu czyścić dalej głowicy ponieważ zablokujemy całkowicie drukarkę - drukarka zgłosi błąd przepełnionego pochłaniacza na zużyty atrament.

W takiej sytuacji najlepiej oddać drukarkę do serwisu, ewentualnie spróbować samemu rozebrać karetkę i przepłukać głowicę odpowiednim płynem do głowic. 

 

Efekt czyszczenia głowicy Epson  

 

 

 

 


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Serwis drukarek i ploterów