Wyszukaj eksploatację

Kontakt

 • Global Ekosystem
  30-074 Kraków
  ul. Kazimierza Wielkiego 117
 • E-mail:sklep@DrukTak.pl
 • Telefon12 396 46 30
  519 873 785
 • Gadu Gadu39626089
 • Godziny działania sklepuponiedziałek - piątek,
  godz. 9.00 - 18.00

Naprawa skanerów

serwis laptopów Naprawa skanerów
Dobrze wiedzieć Skanery umożliwiają kopiowanie i skanowanie dokumentów. Do użytku domowego przeznaczone są zazwyczaj skanery płaskie lub tańsze skanery zintegrowane w urządzeniach wielofunkcyjnych, natomiast w firmach skanery lub urządzenia wielofunkcyjne ze skanerem wyposażone w automatyczny podajnik dokumentów – ADF czy profesjonalne skanery dokumentów, często wyposażone dodatkowo w imprinter - drukarkę do znakowania skanowanych dokumentów. Skanery płaskie, te zintegrowane z drukarkami oraz jako samodzielne urządzenia mogą wykorzystywać technologię CCD (Charge Coupled Device), która do oświetlenia obiektu używa zimnej lampy katodowej dającej intensywne światło. Elementem światłoczułym jest matryca CCD, podobna do tej w aparatach fotograficznych. Poza tym w skład układu wchodzą soczewki i lustra. Światło z rzucane z lampy odbija się od skanowanego dokumentu, za pośrednictwem układu luster kierowane jest do soczewek, które przekazują je do układu CCD. Matryca CCD przetwarza obraz na formę cyfrową. Dużą zaletą konstrukcji CCD jest jakość skanu – skanery te pracują z wysoką rozdzielczością co powoduje, że różnica między kopia a oryginałem jest prawie niezauważalna. Umożliwiają także skanowanie niewielkich obiektów trójwymiarowych. Inną popularną technologią wykorzystywaną w skanerach są układy CIS (Contact Image Sensor) – do oświetlenia obiektu używają diod LED w kolorach RGB: czerwonym, zielonym i niebieskim, których światło ma odcień niebieski i jest mało intensywne. Odbity obraz jest kierowany bezpośrednio do czujnika CIS, umieszczonego na wózku skanera koło diod LED. Taki układ jest dużo tańszy – nie ma potrzeby stosowania układów luster i soczewek. Skanery wykorzystujące technologię CIS mają mniejsze gabaryty, są mniej „prądożerne”, mają jednak wadę - jakość skanu jest niższa niż ze skanerów z technologią CCD.
Opis czynności Dostarcz do nas skaner, jeżeli przestał działać, jakość skanów jest słaba, skaner zwalnia pracę, nie pobiera lub zacina papier. Naprawiamy skanery płaskie, zintegrowane skanery w urządzeniach wielofunkcyjnych, skanery przenośne, skanery dokumentów większości producentów: Fujitsu, Canon, Mustek, Brother, Panasonic, Xerox, Kodak, HP, Epson i innych.
Cennik Przykładowe ceny usług:
Naprawa skanera - od 100 zł do 200 zł


Poniżej znajdziesz pełny cennik serwisu drukarek, ploterów, kopiarek oraz skanerów.
usługa door-to-door cennik serwisu laptopów regulamin serwisu laptopów i drukarek
USŁUGA DOOR TO DOOR CENNIK USŁUG REGULAMIN SERWISU
Przejdź do strony głównej serwisu drukarek
 

Przejdź do strony głównej
Karta dużej rodziny     Polecają nas klienci Comodo SSL Dotpay Karty VISA Karty Mastercard Kurier Inpost Kurier DPD Kurier KEX